Archiwum centrum uwagi
Wdowa po Litwinience apeluje o pomoc
PAP (15.10.2011) W centrum uwagi - Marina Litwinienko, wdowa po byłym funkcjonariuszu KGB, wystąpiła z apelem o pomoc finansową na pokrycie kosztów postępowania przed sądem koronera, który zbada okoliczności śmierci jej męża Aleksandra, naturalizowanego Brytyjczyka otrutego polonem w 2006 roku. (link)
Ratuj Hai-a blogera!
flickr:5722682698

AI (15.05.2011) W centrum uwagi - Nguyen Hoang Hai, był ostatnio widziany przez swego syna w więzieniu w Xuan Loc, prowincja Dong Nai w południowo wschodniej części Wietnamu w dniu 19 października 2010. Więziony p. Hoang Hai prawie ukończył odbywanie dwu i półletniego wyroku więzienia za wykroczenia podatkowe.Wyroki te są uważane za politycznie motywowane represje.

UE protestuje przeciwko łamaniu praw człowieka w Wietnamie
Delegacja Unii Europejskiej (08.04.2011) Wiadomość ze świata/W centrum uwagi - Wyrok, skazujący pana Cu Huy Ha Vu na 7 lat więzienia i następnie na 3 lata probacji jest szczególnie surowy i jesteśmy głęboko zaniepokojeni przez bardzo wyraźne uchybienia w stosowaniu właściwych procedur podczas procesu.
USA ostro o procesie Cu Huy Ha Vu
Amerykański Departament Stanu (08.04.2011) Wiadomość ze świata/W centrum uwagi - Z naciskiem domagamy się, aby Władze Wietnamu natychmiast uwolniły pana Cu Huy Ha Vu oraz wszystkich innych więźniów sumienia.
Spotkanie Pierwszej Damy z dziećmi
flickr:5559794290

prezydent.pl (25.03.2011) W centrum uwagi - Małżonka Prezydenta z młodymi gośćmi wysłuchała m.in. tybetańskich życzeń pomyślności Kipi Lhosar, podziwiała weselny taniec Lovzar w wykonaniu czeczeńskich i inguskich dzieci, a także Poloneza w wietnamskiej aranżacji. (link)

Oświadczenie Falun Dafa na Dzień Kobiet
Centrum Informacyjne Falun Dafa (08.03.2011) W centrum uwagi - 25-letnia nauczycielka niezdolna do chodzenia po brutalnym gwałcie z zastosowaniem kija od miotły w obozie pracy w prowincji Hebei. Utalentowana studentka Uniwersytetu Tsinghua doprowadzona do szaleństwa z powodu napaści seksualnych i gwałtów. Kobieta w 8 miesiącu ciąży z prowincji Hunan, zmuszona do aborcji i zesłana do więziennego obozu na sześć lat.
W rękach złych ludzi
Ewa Wołkanowska/GW (06.02.2011) W centrum uwagi - Trzy fikcyjne imiona: Tuan, Binh i Vinh. Trzej warszawscy Wietnamczycy od lat "na nielegalu" w Polsce. Zgodzili się opowiedzieć o swojej wyprawie przez zieloną granicę. (link)
Paszport dla wroga ludu
Aleksandra Szyłło/GW (03.01.2011) W centrum uwagi - O człowieku, który - jak na prawdziwego mężczyznę przystało - bał się pójść do lekarza, i jego kobiecie, której nie chce żadne państwo.(link)
W centrum uwagi - 2010
W centrum uwagi - 2009
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License