Pat w Wólce Kosowskiej?

Ben Viet (26.07.2012) Wietnamczycy w Polsce -Planowany na dziś protest kupców w wietnamskim centrum handlowym ASG w Wólce Kosowskiej nie odbył się. Kierownictwo spółki, wspomagane przez polityczne instytucje, związane z ambasadą Wietnamu wywarły na inicjatorów protestu ogromny nacisk, strasząc z jednej strony, obiecując ustępstwa z drugiej.

Należy ocenić, że sam fakt zmobilizowania dużej ilości kupców był sukcesem, którego nie najmniej istotnym owocem będzie zapewne odstąpienie od pomysłu bardzo dużego zwiększenia ich obciążeń.

Podczas protestacyjnej demontracji nie wznoszono haseł politycznych, panował jednak nastrój wyraźnie nie chętny komunistom, aż do szyderczego wzywania ich do mobilizacji posłusznych sobie mediów z wymieniamiem ich tytułów. Już dziś ciągle obecny w kierowniczych kręgach wietnamskich struktur komunistycznych Nguyen Minh Thanh informował przez radio węzeł hal ASG, że "kupcy padli ofiarą manipulacji, ich protest wykorzystały do swoich celów kręgi antysocjalistyczne". W ten sposób sami komuniści nadają wydarzeniu walor polityczny, co wynika z paniki, jaka ogarnęła komunistyczne namiestnictwo grupy emigrantów wobec faktu jawnego i, co gorsza, zorganizowanego nieposłuszeństwa.

Podczas wtorkowej demonstracji interweniujący funkcjonariusze policji zostali poinformowani przez protestujących o fakcie pobrania przy nawiązywaniu z nimi kontraktów kolosalnej zaliczki w dolarach amerykańskich, zaliczki której spółka nie kwitowała zwykle. Oznacza to poważną możliwość działania przestępczego, a policja, wchodząc w posiadanie takiej wiedzy, ma obowiązek poinformować o tym fakcie prokuraturę.

Ben Viet

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License