Wyroki dla bloggerów
Ben Viet (27.12.2016) Wiadomości z Wietnamu-W dniu 26.12.2016 Sąd Apelacyjny w Danangu utrzymywał wyroki sądu niższej instancji wydane wobec bloggerów Nghuyen Huu Quoc Duy i Nguyen Huu Thien An
flickr:31071512154

W dniu wczorajszym w Sądzie Apelacyjnym w mieście Danang odbyła się rozprawa apelacyjna dwóch blogerów Nguyen Huu Quoc Duy i Nguyen Huu Thien An. Sąd Apelacyjny po krótkiej rozprawie utrzymał w mocy wyroki Sądu I Instancji w mieście Nha Trang, który pod zarzutem prowadzenia propagandy antypaństwowej (wg art 88 kk) skażał Nguyen Huu Quoc Duy na 3 lata więzienia, a Nguyen Huu Thien An na 2 lata więzienia.

W czasie dochodzenia, jak również na I rozprawie, obrońcy nie zostali dopuszczeni do swoich klientów. Tylko na kilka godzin przed rozprawą apelacyjną obrońcy dostali zgodę na spotkanie z oskarżonymi. Rodziny zatrzymanych nie zostały wpuszczone na salę sądową.

Nguyen Huu Quoc Duy (urodzony w 1985r) został zatrzymany przez wojewódzki organ bezpieczeństwa w Khanh Hoa w dniu 21.11.2015r. Został oskarżony o to, że wraz z swoim kuzynem Nguyen Huu Thien An, wykorzystując aplikację messenger w Facebooku rozprowadził wśród uczniów i studentów niepochlebne opinie na temat różnych organów państwowych i urzędników.

Ben Viet

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License