Żołnierze „wujka Ho” biją młodzież.

Ben Viet (28.05.2012) Wiadomości z Wietnamu - W prowincji Quang Nam grupa żołnierzy stacjonujących w Tam Phu zaatakowała dwójkę miejscowych młodzieńców, jeden zdołał uciec i zawołać o pomoc, drugi został tak ciężko poturbowany, że lądował w wojewódzkim szpitalu Quang Nam.

Incydent ten wydarzył się pod wieczór w dniu 27.05.2012. Podczas powrotu motocyklem z zabawy, dwójka młodych ludzi została zatrzymana przez grupę żołnierzy, żądali od nich papierosów, spotkawszy z odmową to zaczęli ich bić na oślep. Jeden z młodzieńców zdołał uciec i zawołać o pomoc. Ludzie chcieli przerwać te bezpardonowe bicie lecz pijący w przydrożnych barach żołnierzy uniemożliwili to.

Po tym dzikim ataku ludzie poszli pod koszar i żądali ukarania żołnierzy, lecz ich żądanie nie będzie spełnione.

Pod przewodnictwem Komunistycznej Partii Wietnamu powoli żołnierze Armii Ludowej stają się wrogami własnego narodu. Wszędzie, gdzie jest walka między ludnością a notablem, żołnierze zostają skierowani do ataku na ludność.

Quang Nam leży w środkowej części Wietnamu, graniczy się z miastem portowym Danang i obejmuje miasto Hoi An często odwiedzane przez turystów.

Ben Viet wg Chanlyonline

flickr:7290191772


Koszar w Tam Phu, Quang Nam. Ludzie żądają ukarania winnych

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License