Sukces w sprawie nadania obywatelstwa polskiego wietnamskiej opozycjonistce Ton Van Anh

Komunikat (07.02.2011) Wietnamczycy w Polsce - Żadne słowa nie są w stanie wyrazić naszej wdzięczności z powodu dzisiejszego nadania obywatelstwa polskiego Ton Vanh Anh przez Pana Prezydenta. Z radością witamy „Jasny Obłoczek” (to właśnie oznacza Van Anh w języku wietnamskim) w rodzinie obywateli Rzeczypospolitej.

Możemy o niej śmiało powiedzieć, że jest jedną z tych, którzy na ten zaszczyt z pewnością zasłużyli. To nie my świadczymy o niej, za nią świadczą jej własne czyny. Walka o demokratyzację ojczystego Wietnamu, pomoc niesiona imigrantom i uchodźcom oraz wzorowa obywatelska postawa w Polsce.

Podejmując decyzję w tej sprawie tak szybko, Pan Prezydent wykazał się wielką szlachetnością i zrozumieniem dla bardzo trudnej sytuacji Ton Van Anh. Dał też wspaniały wyraz dobrej polskiej tradycji wspierania walki o wolność.

Dziękujemy też wszystkim, którzy wsparli nasz apel w tej sprawie. Wasza szlachetność i bezinteresowność powoduje, że jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy obywatelami Najjaśniejszej Rzeczypospolitej.

Pamiętajmy przy tym, że Van Anh nie jest wyjątkiem. W Polsce przebywa wiele osób w podobnie trudnej sytuacji. Oni także potrzebują pomocy nas wszystkich.

Elżbieta Wojnowska, pieśniarka

Michał Drozdek, Instytut im. I.J. Paderewskiego, Stowarzyszenie Wolnego Słowa

Małgorzata Pakier, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie

Sławomir Sikora, Fundacja CentrumWspierania Inicjatyw Społecznych

Kajetan Wróblewski, Fundacja „Proksenos”

Warszawa 01.02.2011

Osoba odpowiedzialna za kontakt z mediami:

Kajetan Wróblewski, wiceprezes fundacji „Proksenos”

e-mail: lp.atezag|soneskorp#lp.atezag|soneskorp Tel. (0) 660-760-058

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License