Zaproszenie na "Hanoi - Warszawa"
flickr:4044716536


Katarzyna Klimkiewicz

Ben Viet (26.10.2009) Kultura - Wzruszający choć szokujący, prawdziwy, przez co trudny do zaakceptowania, pejzaż wędrówki przez zieloną granicę. Film Katarzyny Klimkiewicz ukazuje prawdę na temat morderczego procesu podróży na trasie Hanoi-Warszawa. I jest to zaledwie skrawek tej smutnej rzeczywistości.

Mai Anh – w tej roli Thu Ha Mai, debiutująca aktorka młodego pokolenia – jest emigrantką z Wietnamu. Dziewczyna na wszelkie sposoby usiłuje dotrzeć do Warszawy, by spotkać się z narzeczonym i wieść wraz z nim spokojne życie. Przebyta droga okaże się nie tylko szybkim kursem dojrzałości fizycznej, ale również emocjonalnej. Nauczy ją jak odróżnić dobrych ludzi od złych, jak w subiektywnym mniemaniu przehandlować gorsze na lepsze, czym tak naprawdę jest „american dream” i wreszcie – ile warta jest ludzka tożsamość. Film ukazuje zarówno skomplikowane relacje polsko-wietnamskie jak i wietnamsko-wietnamskie. Widzowie czekający na wartką akcję w centrum wielkiej stolicy będą rozczarowani. Reżyserka przedstawia Warszawę bez kolorowych świateł i wielkich neonów. W zamian otrzymujemy resztki Stadionu, policję patrolującą nocą oraz okrucieństwo przemytników.

Film Katarzyny Klimkiewicz ukazuje prawdę na temat morderczego procesu podróży na trasie Hanoi-Warszawa. I jest to zaledwie skrawek tej smutnej rzeczywistości.

"Hanoi - Warszawa"
Premiera: wtorek, 27. 10. 2009, godz. 21:00, kino Muranów
specjalne wyróżnienie dla aktorki Thu Ha Mai i Nagroda Specjalna Jury w Konkursie Młodego Kina FPFF Gdynia 2009

Balanka

© Bến Việt

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License