Spotkanie z polsko-wietnamską Orchideą 25 października
flickr:8110622607

(22.10.2012) Kultura - Autorka autobiografii pt. "Lan, czyli Orchidea" - Marzena Wilkanowicz jest publicystką, do niedawna naczelnym redaktorem polskiej edycji magazynu 'Elle", córką pani Marii Teresy Tran Thi Lai Wilkanowicz i Stefana Wilkanowicza, założyciela i długoletniego redaktora naczelnego miesięcznika "Znak".

Społeczny Instytut Wydawniczy Znak i Stowarzyszenie Wolnego Słowa zapraszają
25 października (czwartek) o godzinie 18:00 do lokalu SWS przy ul.Marszałkowskiej 7 w Warszawie
na spotkanie z Marzeną Wilkanowicz, autorką książki "Lan, czyli Orchidea".

Marzena Wilkanowicz jest publicystką, do niedawna naczelnym redaktorem polskiej edycji magazynu 'Elle", córką pani Marii Teresy Tran Thi Lai Wilkanowicz i Stefana Wilkanowicza, założyciela i długoletniego redaktora naczelnego miesięcznika "Znak".

Spotkanie będzie połączone z promocją książki "Lan, czyli Orchidea", będącej opowieścią Autorki o własnym niezmiernie interesującym życiu, także o niezwykłej historii związku jej Rodziców, związku wbrew politycznym zakazom. Książka opowiada o krakowskim domu polskiego opozycjonisty i potomkini wietnamskich cesarzy, opowie o ludziach, którzy zmienili bieg historii, jak Karol Wojtyła czy Tadeusz Mazowiecki, opowie o ludziach zachwycających talentem i osobowością, jak Grzegorz Turnau czy Agnieszka Osiecka. Wszystko to za sprawą wrażliwej i inteligentnej uczestniczki wydarzeń, jaką jest Marzena Wilkanowicz.

Ben Viet

więcej: ZNAK o książce


O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License