Wiadomości z Polski


Polka wietnamskiego pochodzenia będzie reprezentować Polskę na Miss Earth 2015
flickr:21601759128
polskatimes.pl (28.09.2015) Wiadomości z Polski -- Nazywam się Magdalena Ho. Mam 20 lat. Urodziłam się w Sosnowcu, a od 11 roku życia mieszkam w Warszawie. Moi rodzice pochodzą z Wietnamu. Przyjechali do Polski, aby poszerzać swoje horyzonty naukowe - dalej...
List otwarty do wietnamskich Przyjaciół w czterdziestą rocznicę upadku Sajgonu
flickr:16657147743
SWS (26.04.2015) Wiadomości z Polski -W czterdziestą rocznicę upadku Sajgonu spieszymy do Was ze słowami solidarności i wsparcia. Polska, jak Wietnam, została zdradzona przez sojuszników i, wykrwawiona straszną wojną, popadła na długie czterdzieści lat w komunistyczną niewolę.
Konduktorzy w roli kurierów, miliony dolarów i potężni Wietnamczycy. Akt oskarżenia dla azjatyckiej mafii z Wólki Kosowskiej
tvp.info (23.04.2015) Wiadomości z Polski -Setki milionów złotych traci Polska na działalności wietnamskich i chińskich mafii. dalej...
List otwarty do Pani Teresy Piotrowskiej -Minister Spraw Wewnętrznych
Ben Viet (03.12.2014) Wiadomości z Polski -…Wobec tego oczekujemy poinformowania Polaków przez Straż Graniczną, że przekazane im wcześniej informacje były nieprawdziwe. Powyższe sprostowanie powinno znaleźć się w tych samych mediach, które opublikowały fałszywy komunikat Straży Granicznej…
Polska deportuje Wietnamczyka na niemalże pewną śmierć
flickr:14127126348
bialystok.gazeta.pl (31.05.2014) Wiadomości z Polski -27-letni Truong, od prawie roku osadzony w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców w Białymstoku, próbował sobie wbić w brzuch kawałek metalu. Chciał powstrzymać swoją deportację. Bezskutecznie. W piątek wieczorem straż graniczna wsadziła go do samolotu. Stowarzyszenie Wolnego Słowa jest przekonane, że Wietnamczyka deportowano niezgodnie z prawem. dalej...
Polsko, ratuj 15 tysięcy Wietnamczyków
flickr:12108204574
wyborcza.pl (23.01.2014) Wiadomości z Polski -Jedyne, co mogłam zrobić dla córki, to wyjechać z Wietnamu. Milicja szantażowała ją, że jeśli nie pójdzie na współpracę, ja będę miała wypadek. Rozmowa z Tran Thi Ngoc Minh, matką 28-letniej Do Thi Minh Hanh, która za działalność opozycyjną odsiaduje w Wietnamie wyrok więzienia i jest torturowana dalej...
Wietnamczycy przekroczyli zieloną granicę. Chcieli dostać się do Niemiec
esanok.pl (10.08.2013) Wiadomości z Polski -We środę (7 bm) funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Ustrzykach Górnych zatrzymali troje nielegalnych imigrantów z Wietnamu. Dwóch mężczyzn i kobieta przekroczyli granicę idąc z Ukrainy do Polski pieszo. Zostali zatrzymani w miejscowości Wołosate (720 m n.p.m.), dwa kilometry od polsko-ukraińskiej granicy państwowej w Bieszczadach. dalej...
Orzeszkowo. Wietnamczyk zatrzymany o północy
poranny.pl (01.08.2013) Wiadomości z Polski -Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki Straży Granicznej w Białowieży zatrzymali o północy w Orzeszkowie Wietnamczyka, który najprawdopodobniej nielegalnie dostał się do Polski. dalej...
Zawał serca przyczyną śmierci w ośrodku dla cudzoziemców
gazeta.pl (15.06.2013) Wiadomości z Polski -Zawał serca był przyczyną śmierci Azjaty ze strzeżonego ośrodka dla cudzoziemców w Podlaskim Oddziale Straży Granicznej. To ostatnie ustalenia biegłych, powołanych przez prokuraturę. dalej...
Minister spraw wewnętrznych wypowiada wojnę białostockim rasistom
wyborcza.pl (12.05.2013) Wiadomości z Polski -Państwo będzie działać w sposób bezwzględny, żeby rasistowskie ataki w Białymstoku się nie powtarzały, a sprawcy dotychczasowych ponieśli konsekwencje - zapowiedział podczas sobotniej wizyty w stolicy Podlaskiego Bartłomiej Sienkiewicz dalej...
Borusewicz u wietnamskich oficjeli upomniał się o więźniów politycznych
Wyborcza.pl (15.03.2013) Wiadomość z Polski - Losy ludzkie są zmienne. Ja też byłem w podobnej sytuacji - mówił marszałek. Chodzi o Wietnamczyków skazanych w 2010 r. na 7 - 9 lat więzienia za, jak piszą wietnamskie reżimowe gazety "zakładanie wietnamskiego KOR-u na wzór polski".(link)
Ważny list w sprawie ustawy o cudzoziemcach
Ben Viet (19.02.2013) Wiadomości z Polski - "Proponowane przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej rozwiązania… będą prowadziły do dalszego wyhamowywania napływu cudzoziemców do Polski, gdyż nie tylko tworzą liczne bariery biurokratyczne, lecz przede wszystkim pozbawione są jakichkolwiek zachęt, czy działań i regulacji, podnoszących atrakcyjność migracyjną naszego kraju." - pisze w petycji do Marszałkini Ewy Kopacz Stowarzyszenie Interkulturalni pl
Stanowisko Biura Pomocy Imigrantom SWS w sprawie realizacji abolicji dla nielegalnych cudzoziemców
Ben Viet (28.06.2012) Wiadomości z Polski- Kończąca się abolicja to utrwalenie patologicznej sytuacji, której wszyscy chcieliśmy przeciwdziałać, zakonserwowanie „szarej strefy”, w której narusza się ludzkie prawa i która pozostanie całkowicie poza kontrolą państwowych instytucji.
Komunikat Stowarzyszenia 'NIGDY WIĘCEJ'
Stowarzyszenie 'NIGDY WIĘCEJ' (27.06.2012) Wiadomości z Polski- Stowarzyszenie 'NIGDY WIĘCEJ' wydało komunikat poświęcony walce z z rasizmem i dyskryminacją w ramach kampanii 'RESPECT Diversity'.
EURO 2012 – SZACUNEK DLA RÓŻNORODNOŚCI
Stowarzyszenia 'NIGDY WIĘCEJ' (02.06.2012) Komunikat - Sieć Futbol Przeciwko Rasizmowi w Europie (FARE) i Stowarzyszenie 'NIGDY WIĘCEJ' ogłaszają informacje na temat wspólnych antyrasistowskich działań w ramach Programu Odpowiedzialności Społecznej UEFA EURO 2012 'RESPECT Diversity'.
Yoshiho Umeda - Japończyk, działacz KOR-u i Solidarności nie żyje.
flickr:7000350416
wyborcza.pl (05.05.2012) Wiadomości z Polski / W centrum uwagi - Yoshiho Umeda - Japończyk po długiej walce z chorobą nowotworową nie żyje, był działaczem KOR-u i Solidarności, był wieloletnim członkiem SWS i bliskie były mu sprawy wietnamskie.(link)
Nielegalni Wietnamczycy na granicy polsko-litewskiej.
flickr:7000432336
bialystok.naszemiasto.pl (04.05.2012) Wiadomość z Polski - W pobliżu granicy polsko-litewskiej, podlascy celnicy zatrzymali pięciu Wietnamczyków podróżujących samochodem na estońskich numerach rejestracyjnych bez wymaganych dokumentów.(link)
Kompromitacja ambasady Socjalistycznej Republiki Wietnamu
Ben Viet (26.03.2012) Wiadomości z Polski - Wietnamczycy zbojkotowali spotkanie zorganizowane przez ambasadę Wietnamu i posłuszne jej Stowarzyszenie. Jako godne zaufania źródło informacji o niezmiernie dla nich istotnej w sprawie abolicji potraktowali środowiska antykomunistyczne.
W przestrzeni ostatniego miesiąca odbyły się 2 otwarte spotkania w sprawie abolicji, w któych wzięli udział wysocy urzędnicy administracji państwowej. Jedno z nich zorganizowało Stowarzyszenie Wolnego Słowa, organizacja jednoznacznie antykomunistyczne i wolnościowe, drugie Stowarzyszenie Wietnamczyków w Polsce (dawniej "Solidarność i Przyjaźń"), kojarzone z komunistyczną partią Wietnamu o raz ambasadę Socjalistycznej Republiki Wietnamu.
Blisko 500 wniosków o abolicję w Warszawie
PAP/GW (06.01.2012) Wiadomości z Polski - W Warszawie najwięcej, bo aż 2/3 wniosków, złożyli Ukraińcy i Wietnamczycy. Według szacunków wojewody Jacka Kozłowskiego na Mazowszu przebywa nielegalnie 10 tys. cudzoziemców, z czego ok. 7 tys. spełnia warunki abolicji. (link)
Gang oszustów podatkowych rozbity. "Straty miliardowe"
TVN24 (06.09.2011) Wiadomości z Polski - Blisko 30 osób, w tym pięć w Polsce, zatrzymano w sprawie oszustw podatkowych związanych ze sprowadzaniem towarów z krajów Azji, głównie Chin - poinformowała w poniedziałek warszawska prokuratura apelacyjna. Śledczy oceniają, że straty dla budżetu "mogą być miliardowe". (link)
Postulat końca bezkarności neofaszystów
SNW (01.09.2011) Wiadomości z Polski - Stowarzyszenie ‘NIGDY WIĘCEJ’ postuluje koniec bezkarności neofaszystów po profanacji pomnika w Jedwabnem. Do profanacji doszło w przeddzień rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej. (link)
Organizacje pozarządowe pozytywnie o abolicji dla cudzoziemców
PAP/GW (26.08.2011) Wiadomości z Polski - Podpisanie ustawy o abolicji dla cudzoziemców spotkało się z pozytywną oceną organizacji pozarządowych zajmujących się pomocą osobom nielegalnie przebywającym w Polsce. To dzień naszego zwycięstwa - mówią zgodnie przedstawiciele tych organizacji. (link)
Prezydent podpisał ustawę o abolicji dla cudzoziemców
Prezydent.pl (26.08.2011) Wiadomości z Polski - Polska jako kraj rozwijający się jest coraz atrakcyjniejsza dla cudzoziemców, konieczna jest więc świadoma polityka imigracyjnej - mówił prezydent Bronisław Komorowski po podpisaniu ustawy wprowadzających m.in. abolicję dla cudzoziemców przebywających w Polsce. (link)
SWS: "To był akt głupoty ze strony Polski"
PAP/WP (18.08.2011) Wiadomości z Polski - Stowarzyszenie zaapelowało też o zerwanie umów o współpracy policyjnej z krajami nieszanującymi praw człowieka. (link)
Bosacki: Białoruś wykorzystuje umowy międzynarodowe
PAP/GW (16.08.2011) Wiadomości z Polski - Władze Białorusi wykorzystują system międzypaństwowych umów o przepływach finansowych, by represjonować opozycję - uważa rzecznik MSZ Marcin Bosacki. (link)
Sąd odebrał matce córkę. "Nie mam z nią kontaktu"
Wojciech Karpieszuk/GW (11.08.2011) Wiadomości z Polski -Białorusince, która w areszcie śledczym czeka na deportację, sąd odebrał pięcioletnią chorą córkę i umieścił w placówce opiekuńczej. Kobieta jest zrozpaczona, bo od 2 sierpnia nie miała z córką kontaktu, a do wczoraj nie wiedziała, co się z nią dzieje. (link)
Polsko-wietnamska umowa o ochronie informacji niejawnych
G. Szymańska-Matusiewicz/CS PA (14.04.2011) Wiadomości z Polski -Komisja zadecydowała o przekazaniu umowy do ratyfikacji prezydentowi. Jednakże rezultat głosowania – 8 głosów za i 7 głosów przeciw – wykazuje, iż w gronie polityków kwestia współpracy z Wietnamem, w szczególności w kwestiach, które mogą zahaczać o problematykę przestrzegania w tym kraju praw człowieka, pozostaje sprawą kontrowersyjną. (link)
Wietnamskie narkotyki w oczach CBŚ
za RP (15.03.2010) Wiadomości z Polski - "Zyski nadal czerpią głównie z narkobiznesu… przybywa zagranicznych grup, głównie wietnamskich" - "Rzeczpospolita" alarmuje w sprawie wietnamskiej przestępczości. Trop wskazuje policja.
Abolicja ma być uregulowana w nowej ustawie o cudzoziemcach
PAP/GW (25.02.2011) Wiadomości z Polski- Abolicja dla nielegalnych imigrantów ma być przeprowadzona przy okazji wejścia w życie nowej ustawy o cudzoziemcach - powiedział w poniedziałek PAP Tomasz Cytrynowicz z Urzędu ds. Cudzoziemców. (link)
Kancelaria Prezydenta RP o nadaniu obywatelstwa Ton Van Anh
PAP/GW (07.02.2011) Wiadomości z Polski- "Jest to osoba, która swoim działaniem pokazała, że stara się stworzyć dla Wietnamu sytuację, w której będą tam przestrzegane (…) te uniwersalne wartości demokratycznego państwa prawa" - powiedział Łaszkiewicz. (link)
Komorowski pomoże opozycjonistce z Wietnamu?
PAP/WP.pl (07.02.2011) Wiadomości z Polski- W Kancelarii Prezydenta złożona została petycja w sprawie nadania polskiego obywatelstwa wietnamskiej opozycjonistce i działaczce na rzecz praw człowieka Ton Van Anh, której grozi deportacja do Wietnamu. (link)
Wiadomości z Polski - 2010
Wiadomości z Polski - 2009
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License