Wietnam : Ciężkie więzienie za miłość do Ojczyzny.
flickr:8744739044

Ben Viet (16.05.2013) Wiadomośi z Wietnamu -W dniu 16.05.2013, Wojewódzki Sąd Ludowy w Long An po jednodniowym procesie skazał dwoje młodych studentów Dinh Nguyen Kha i Nguyen Phuong Uyen na odpowiednio 8 i 6 lat więzienia.

Dziś budynek Wojewódzkiego Sądu Ludowego w Long An został otoczony szczelnie kordonem milicji, licznie zgromadzona publiczność wspomagająca Uyen i Kha nie została wpuszczona do sali, i nawet pan Linh, ojciec Uyena także nie został wpuszczony do sali. Sąd po kilkugodzinnym procesie skazał Nguyen Phuong Uyen i Dinh Nguyen Kha odpowiednio na 6 i 8 lat więzienia plus 3 lata pod szczególnym nadzorem milicji po wyjściu z więzienia za 'propagandę przeciwko Socjalistycznej Republice Wietnamu'.

Nguyen Phuong Uyen jest studentką na Wyższej Szkole Przemysłu Żywnościowego w Sajgonie a Dinh Nguyen Kha jest studentem na Wyższej Szkole Gospodarki Przemysłowej w Long An, zostali aresztowani w dniu 14.10.2012r i osadzeni w więzieniu do dziś do procesu. Uyen i Kha w swoich działaniach chcieli uczulić społeczeństwo na groźbę złowieszczej inwazji Chin, także wzywali władze do walki przeciwko wszech panującej korupcji w Wietnamie. Aresztowanie Nguyen Phuong Uyen wywołało falę protestów w całym Wietnamie, studenci napisali otwarty list do prezydenta kraju domagając się bezwarunkowego wypuszczenia Uyen z więzienia.

Ben Viet

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License