Wiadomości ze świata : starsze artykuły.
Morze niezgody – przepychanki o ważne wody terytorialne
Janusz Szymczak/GF (27.08.2011) Wiadomości ze świata- Gra strategiczna o Morze Południowochińskie wchodzi w nową fazę i na pewno będzie miała swój ciąg dalszy. Wraz z rosnącą pozycją Chin, ale również i innych państw w regionie, oraz ocieplaniu się stosunków USA z niektórymi z państw zamieszanych w ten konflikt interesów, może ona coraz częściej dawać o sobie znać. (link)
Chiny: tybetański mnich spalił się w akcie protestu
PAP/GW (15.08.2011) Wiadomości ze świata- 29 letni tybetański mnich zmarł od poparzeń po tym, jak podpalił się dziś w klasztorze w Nyitso w autonomicznej prefekturze Tybetu Garze. (link)
Chiny i Białoruś przodują w egzekucjach na swoim kontynencie
Rzeczpospolita (04.08.2011) Wiadomości ze świata- Chiny przeprowadziły w 2010 r. najwięcej egzekucji ze wszystkich państw świata. Europa byłaby kontynentem całkowicie wolnym od kary śmierci, gdyby nie Białoruś. (link)
Niemiecki Sąd skazał chińskiego szpiega
Centrum Informacyjne Falun Dafa (03.07.2011) Wiadomości ze świata- Po kilku latach obserwacji – dostając ostrzeżenia jakie w związku ze swoimi kontaktami otrzymywał od niemieckiego kontrwywiadu – został postawiony w stan oskarżenia. Rozprawa odbyła się 26 maja 2011 r. w Sądzie Najwyższym Dolnej Saksonii w mieście Celle. (link)
Dziesiątki praktykujących Falun Gong zostało zamordowanych w przeciągu pierwszych czterech miesięcy 2011 roku
Centrum Informacyjne Falun Dafa (19.06.2011) Wiadomości ze świata- Od 1 stycznia 2011 r. kilkudziesięciu praktykujących Falun Gong zmarło w wyniku pobytu w areszcie. Kilku z nich zmarło podczas przetrzymywania w tzw. „centrach prania mózgu” gdzie oprócz tortur, stosuje się wstrzykiwanie substancji nieznanego pochodzenia by zmusić praktykujących do wyrzeczenia się przekonań. (link)
Oburzenie kardynała Zen z powodu idei „dialogu za wszelką cenę” głoszonej przez o. Heyndrickxa i Kongregację Ewangelizacji
Card. Joseph Zen Zekiun/AsiaNews (12.04.2011) Wiadomość ze świata - „Opłakany stan” Kościoła w Chinach jest wynikiem polityki Pekinu, ale również polityki Watykanu, tak podobnej do skompromitowanej już „polityki wschodniej”, którą promował swojego czasu kard. Casaroli.
UE protestuje przeciwko łamaniu praw człowieka w Wietnamie
Delegacja Unii Europejskiej (08.04.2011) Wiadomość ze świata - Wyrok, skazujący pana Cu Huy Ha Vu na 7 lat więzienia i następnie na 3 lata probacji jest szczególnie surowy i jesteśmy głęboko zaniepokojeni przez bardzo wyraźne uchybienia w stosowaniu właściwych procedur podczas procesu.
USA ostro o procesie Cu Huy Ha Vu
Amerykański Departament Stanu (08.04.2011) Wiadomość ze świata - Z naciskiem domagamy się, aby Władze Wietnamu natychmiast uwolniły pana Cu Huy Ha Vu oraz wszystkich innych więźniów sumienia.
Papież mianował swego „przedstawiciela” dla Wietnamu
AsiaNews (10.02.2011) Wiadomość ze świata - Bieżąca postawa wietnamskich władz jest związana nie tylko z rosnącą międzynarodową presją, ale również z rosnącą świadomością, że Kościół katolicki może by pomocny w służbie ubogim i niepełnosprawnym, w organizowaniu i prowadzeniu przedszkoli oraz opieki medycznej.
Wiadomości ze świata 2010
Wiadomości ze świata 2009
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License