Minh Hanh przeniesiona do innego więzienia i pobita w więzieniu.
flickr:8793006590

Ben Viet (22.05.2013) Wiadomości z Wietnamu -Tydzień temu pani Do Thi Minh Hanh, znana wietnamska więźniarka sumienia została przeniesiona z więzienia Z30D w Binh Thuan do Z30A (obóz #5) w obwodzie Long Khanh, w prowincji Dong Nai.
Informacje przekazane przez krewnych odwiedzających innych więźniów i przez więźniów, którzy sami już odbyli swoje wyroki, ujawniają, że sytuacja p. Hanh jest alarmująco krytyczna. Chociaż Pani Hanh była chora, to strażnicy więzienni wciąż zmuszali ją do pracy. Oskarżyli p. Hanh, że usiłowała uniknąć podporządkowania się obozowemu Regulaminowi Pracy przez symulowanie choroby. Strażnicy upierali się, żeby pani Hanh przyznała się do winy zanim oni pozwolą jej na pozostawanie w celi zamiast ciężkiej pracy w terenie.

Pani Hanh zdecydowanie odrzuciła pomysł, żeby przyznawać się do winy. Toteż strażnicy więzienni podstępnie podburzyli inne więźniarki, odbywające karę za kryminalne wykroczenia, aby ją pobiły. Strażnicy wmówili całej grupie więźniarek, że przyczyną ich ukarania są działania p. Hanh.

Od czasu jak ją przeniesiono do więzienia Long Khanh pani Hanh została dwukrotnie pobita. Jest to odrażająca zemsta ze strony komunistycznych władz wietnamskich na więźniach sumienia.

Czy wobec tej wiadomości radio, prasa i telewizja wietnamska i zagraniczna zdobędą się na potępienie butalnych działań dyktatorskich władz Wietnamu, które torturują panią Hanh w więzieniu?

© Trương Minh Đức
Źródło: Dân Làm Báo

tłum. z angielskiego ks. Edward Osiecki

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License