Nauczyciel oskarżony o „propagandę przeciw państwu”

Ben Viet (01.03.2012) Wiadomości z Wietnamu - Nauczyciel został oskarżony o nawiązanie kontaktów z „wrogimi państwu siłami …, nadużywając wolności i demokracji szkodzi interesom państwa”. Według internetowej strony milicji wietnamskiej, oskarżony umieszczał na różnych forach i stronach internetowych komentarze wzywające do ustanowienia systemu wielopartyjnego oraz do zmiany konstytucji Wietnamu.

6797317396


OnTheNet Dinh Dang Dinh, nauczyciel z Dak Nong

Dnia 21-02-2012r. o przestępstwo „propagandy przeciwko państwu” (zgodnie z art.88 KK) oskarżony został pan Dinh Dang Dinh, lat 49, były nauczyciel szkoły średniej w gminie Tuy Duc, województwie. Dak Nong.

Pan Dinh został aresztowany 21.10.2011r. Został oskarżony o nawiązanie kontaktów z „wrogimi państwu siłami" oraz o to, że "nadużywając wolności i demokracji szkodzi interesom państwa”.

Według internetowej strony milicji wietnamskiej, pan Dinh umieścił na różnych forach i stronach internetowych komentarze wzywające do ustanowienia systemu wielopartyjnego oraz do zmiany konstytucji Wietnamu.

Ta sama strona poinformowała, że pan Dinh pod pseudonimem 'Van Nguyen' współpracował z wieloma działaczami demokratycznymi w celu utworzenia niezależnej partii politycznej. Pan Dinh nieraz wypowiadał się publicznie: „…nie uznaję partii komunistycznej Wietnamu…”, „… należy zlikwidować partię komunistyczną…”, „…nie uznaję „etyki Ho Chi Minha” i "nie postępuję według etyki Ho Chi Minha…”

W styczniu tego roku Human Rights Watch, posługując się przykładem pana Dinh Dang Dinh, oskarżył Wietnam o dowolne interpretowania przepisów prawa karnego w celu uzasadnienia represji wobec dysydentów. Wietnam wówczas nie potwierdził faktu zatrzymania pana Dinh Dang Dinh.

Dak Nong – południowe województwo Wietnamu, znajdujące się w Rejonie Płaskowyżu Centralnego, na północy graniczy z Kambodżą.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License