Oświadczenie SWS w sprawie wietnamskiej prowokacji
flickr:4973639990

SWS (09.09.2010) Wiadomości z Polski - Stowarzyszenie Wolnego Słowa wydał oświadczenie w sprawie wietnamskiej prowokacji: "Nie uważamy za przypadkową zbieżność w czasie interwencji wietnamskich komunistów w sprawie Tran Ngoc Thanh i wizyty w Hanoi premiera Donalda Tuska."

Warszawa 8. września 2010r.

OŚWIADCZENIE

W piątek, 3. września, w stolicy Malezji Kualalumpur, został aresztowany Tran Ngoc Thanh, przewodniczący wietnamskiego Komitetu Obrony Robotników, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, który poleciał tam na spotkanie z wietnamskimi działaczami demokratycznymi. Dokonujący aresztowania funkcjonariusze poinformowali go, że dzieje się to na prośbę władz Socjalistycznej Republiki Wietnamu.

We wtorek Tran Ngoc Thanh został deportowany do Polski.

Uważamy za skandaliczne postępowanie władz Malezji, wykonujących zlecenie rządzących Wietnamem komunistów i gwałcących podstawowe ludzkie prawa, wśród których jest i prawo do wolności podglądów, i wolności zrzeszenia się. Wietnamski Komitet Obrony Robotników powstał w Warszawie w 2006 roku w czasie konferencji, zorganizowanej przez nasze Stowarzyszenie i jego działalność cieszy się naszym pełnym poparciem. Protestujemy przeciwko uniemożliwianiu jego działań także poza terenem, rządzonym przez totalitarną władzę obecnego Wietnamu. Oczekujemy od władz Rzeczypospolitej jasnego stanowiska wobec pogwałcenia praw naszego współobywatela.

Nie uważamy za przypadkową zbieżność w czasie interwencji wietnamskich komunistów w sprawie Tran Ngoc Thanh i wizyty w Hanoi premiera Donalda Tuska. W tej sytuacji działanie wietnamskiego reżimu nosi wszelkie znamiona politycznej prowokacji.

Za Zarząd
Stowarzyszenia Wolnego Słowa
Prezes
Wojciech Borowik

Pisali o sprawie, wspierając nas:
Gazeta Wyborczai Tok Fm "Polityczna prowokacja" wietnamskich komunistów przed wizytą Tuska,
TVN24 Polski obywatel deportowany na prośbę Wietnamu?,
Wiadomości 24 Deportacja Polaka na prośbę Wietnamu


O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License