Wiadomości z Polski - 2010
Apel Wietnamczyków do premiera
IAR (10.09.2010) Wiadomości z Polski- Wietnamscy emigranci apelują do premiera Donalda Tuska, aby przy okazji wizyty w ich kraju, skutecznie upomniał się o przestrzeganie praw człowieka w tym kraju. Wietnamczycy mieszkający w Polsce narzekają, że wciąż żyją w strachu, a wietnamscy obrońcy praw człowieka są szykanowani. (link)
Oświadczenie SWS w sprawie wietnamskiej prowokacji
flickr:4973639990

SWS (09.09.2010) Wiadomości z Polski - Stowarzyszenie Wolnego Słowa wydał oświadczenie w sprawie wietnamskiej prowokacji: "Nie uważamy za przypadkową zbieżność w czasie interwencji wietnamskich komunistów w sprawie Tran Ngoc Thanh i wizyty w Hanoi premiera Donalda Tuska."

Tusk wybiera się do Indii i Wietnamu
Onet/PAP/MU (04.09.2010) Wiadomości z Polski- Nie wiadomo, czy Tusk w trakcie rozmów z politykami wietnamskimi podejmie temat łamania praw obywatelskich w tym kraju. (czytaj)
W mundurach wpadli na ślub. Młodzi już się nie zobaczą?
Gazeta.pl (14.07.2010) Wiadomości z Polski- Obrączki gotowe, eleganccy goście czekają, a tu nagle do Urzędu Stany Cywilnego wpada oddział strażników granicznych. Gdyby obywatel Bangladeszu zdążył powiedzieć "tak", mógłby zostać w Polsce. Nie zdążył i długo nie zobaczy swojej niedoszłej żony. (czytaj)
Nielegalni imigranci: Chcemy abolicji!
Wyborcza.pl (08.07.2010) Wiadomości z Polski- Zebrali już kilka tysięcy podpisów pod apelem do władz o kolejną abolicję dla nielegalnych imigrantów w Polsce. (czytaj)
Polska, wielka plantacja marihuany w Europie
Newsweek.pl (28.06.2010) Wiadomości z Polski- Polska jest jedną z największych w Europie plantacji marihuany. Dzięki Wietnamczykom. (czytaj)
Zlikwidowano uprawę konopi indyjskich
Policja.pl (26.05.2010) Wiadomości z Polski - Stołeczni policjanci wpadli na trop przestępczego procederu prowadzonego na Targówku. 22-letni obywatel Wietnamu uprawiał tam konopie. Zabezpieczono 277 krzewów konopi indyjskich oraz specjalistyczny sprzęt służący do ich uprawy. Czarnorynkową wartość zabezpieczonych narkotyków szacuje się na około 300 tys. zł. (czytaj)
Poniedzialek 26 kwietnia 2010 roku – pogrzeb śp Janusza Krupskiego
flickr:4550099651

(25.04.2010) Wiadomości z Polski - W poniedziałek 26 kwietnia 2010 roku odbędzie się pogrzeb Janusza Krupskiego tragicznie zmarłego w katastrofie pod Smoleńskiem. (czytaj dalej)

Sobota 24 kwietnia 2010 roku – pogrzeb śp Stefana Melaka
flickr:4544769099

SWS (23.04.2010) Wiadomości z Polski - W sobotę 24 kwietnia 2010 roku odbędzie się pogrzeb naszego Przyjaciela tragicznie zmarłego w katastrofie pod Smoleńskiem. (czytaj dalej)

Polscy pracodawcy zatrudnili rekordową liczbę pracowników ze Wschodu
Bankier.pl (11.03.2010) Wiadomości z Polski- Z danych Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej wynika, że w ubiegłym roku polskie firmy zatrudniły rekordową liczbę pracowników ze Wschodu, głównie z Chin, Wietnamu i Indii. Zazwyczaj byli to wykwalifikowani robotnicy. Jednak coraz więcej było wśród nich kadry menedżerskiej – informuje w dzisiejszym wydaniu ”Dziennik Gazeta Prawna”. (czytaj)
Wietnamczycy opuszczają Pragę. Zamknięto im świątynię
Gazeta.pl (10.03.2010) Wiadomości z Polski- Centrum Kultury Wietnamskiej nie działa od kilku miesięcy, w ubiegłym tygodniu zamknięto buddyjską świątynię. Razem z Jarmarkiem Europa z Pragi odchodzą Wietnamczycy. Jeśli zostanie po nich ślad, to tylko w muzeum. (czytaj)
Międzynarodowe targi i konferencja górnicza - w 2011 r. w Katowicach
Biznes.Polska.pl (16.02.2010) Wiadomości z Polski- "W związku z objęciem przez Polskę przewodnictwa w UE w lipcu 2011 r., dążymy do tego, by targi Katowice 2011 były pierwszym dużym wydarzeniem gospodarczym, związanym z polską prezydencją" - zapowiada szef organizującej targi Polskiej Techniki Górniczej, Dawid Kostempski. (czytaj)
Plantacja konopi zlikwidowana
Policja.pl (13.02.2010) Wiadomości z Polski- Południowoprascy policjanci zlikwidowali nielegalną plantację marihuany na terenie Rembertowa. W mieszkaniu wynajmowanym prawdopodobnie przez obywatela Wietnamu odkryto 756 krzewów i sadzonek konopi indyjskich. Sprawa wyszła na jaw po tym, jak w domu doszło do awarii wodociągowej. Kryminalni pracują nad zatrzymaniem osoby, która wynajmowała mieszkanie. (czytaj)
Obchody 60. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską a Wietnamem
MSZ (05.02.2010) Wiadomości z Polski - 5 lutego 2010 r. w Warszawie odbyła się uroczystość upamiętniająca 60. rocznicę nawiązania polsko-wietnamskich stosunków dyplomatycznych. Gospodarzem uroczystości był Sekretarz Stanu w MSZ Jan Borkowski. (czytaj)
Stowarzyszenie "Rodzina Polska" przeciwko łamaniu praw człowieka w Wietnamie
KAI - GW (05.02.2010) Wiadomości z Polski - Stowarzyszenie "Rodzina Polska" wysłało do Ambasady Wietnamu w Warszawie list, w którym sprzeciwia się łamaniu praw człowieka w tym kraju. "Metody stosowane wobec katolików przez władze Wietnamu nie mieszczą się w standardach cywilizowanego świata" - czytamy w liście. (czytaj)
Czwartek 4 lutego dniem solidarności z prześladowanymi katolikami w Wietnamie
flickr:4282846898

KAI - Wyborcza (03.02.2010) Wiadomości z Polski - Najbliższy czwartek, 4 lutego będzie dniem modlitwy i solidarności z prześladowanymi katolikami w Wietnamie. To inicjatywa Komisji Episkopatu Polski ds. Misji i Sekretariatu Misji Zagranicznych Redemptorystów. Do udziału w akcji ,,Łańcuch serc" zaproszeni są wszyscy wierni, a zwłaszcza zgromadzenia kontemplacyjne. (czytaj dalej)

Nasz Dziennik.pl - Ambasador stchórzył
(15.01.2010) Wiadomości z Polski - Ambasador nadzwyczajny i pełnomocny Rzeczypospolitej Polskiej w Socjalistycznej Republice Wietnamu Roman Iwaszkiewicz nie poruszył podczas spotkania z polskimi senatorami problemu represji chrześcijan w tym kraju. (czytaj)
Onet.pl - 47 osób oskarżonych ws. bezprawnej legalizacji pobytu Wietnamczyków
(14.01.2010) Wiadomości z Polski - 47 osób objął akt oskarżenia będący efektem dwuletniego śledztwa dotyczącego bezprawnej legalizacji pobytu w Polsce Wietnamczyków. Głównym oskarżonym jest mieszkający na Śląsku 49-letni Wietnamczyk z polskim obywatelstwem, który w ciągu 4 lat ułatwił pobyt w Polsce co najmniej 60 obcokrajowcom. (czytaj)
Onet.pl - Posłowie stają w obronie chrześcijan
(10.01.2010) Wiadomości z Polski - "Nasz Dziennik": Polscy parlamentarzyści będą interpelować do Ministerstwa Spraw Zagranicznych w sprawie represjonowania chrześcijan w Wietnamie. Posłowie sugerują Radosławowi Sikorskiemu wystosowanie noty dyplomatycznej do komunistycznych władz Hanoi. (czytaj)
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License