List adwokata Le Quoc Quan do Wietnamczyków

Ben Viet (06.07.2013) Wiadomości z Wietnamu -Adwokat Le Quoc Quan wysłał z więzienia gryps do Wietnamczyków, potwierdzając swoją niewinność i swoją niezłomną wolę walki w nadchodzącym "procesie sądowym", urządzonym mu przez komunistów. Rodzina opozycjonisty potwierdziła autentyczność listu.

Szanowni Rodacy w kraju i za granicą
Z więzienia Hoa Lo, Ha Noi, chciałbym wyrazić swoją wdzięczność wszystkim, którzy przez cały czas okazują mi sympatię, wyrażają poparcie, udzielają pomocy i modlą się za mnie.
Chciałbym potwierdzić swoją całkowitą niewinność. Wyrażam miłość do Ojczyzny także poprzez skrupulatne opłacanie podatków (mimo, że to jest głupie wśród szalonej korupcji i wobec nieudolności obecnego mechanizmu zarządzania budżetem). Jestem ofiarą decyzji politycznych i systemu politycznego.
Dla życia w prawdzie i aby nie zawieść Waszego zaufania ślubuję dowodzić swojej uczciwości i bronić swoich ideałów niezależnie od okoliczności, zwłaszcza w nadchodzącym „jawnym' procesie sądowym w dniu dziewiątym lipca 2013 r.
Z wielką wdzięcznością wobec Ojczyzny i wietnamskiego Narodu
Le Quoc Quan

flickr:9222212096

Le Quoc Quan jest 42-letnim prawnikiem, zaangażowanym w działalność grupy intelektualistów katolickich walczących o wolność i prawa człowieka, uczestniczył w antychińskich protestach. Jest dyrektorem spółki z.o.o „Rozwiązania dla Wietnamu”. Był już więziony za poglądy przez sto dni po powrocie ze studiów w USA. Obecnie władze aresztowały go pod pretekstem „uchylania się od płacenia podatków”.

Ben Viet na podstawie zdjęcia z RFA.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License