Chiny : siły bezpieczeństwa strzelały do protestujących Tybetańczyków

Ben Viet (09.10.2013) Wiadomości ze świata -Według źródeł pozarządowych, chińskie siły bezpieczeństwa strzelały do demonstracji Tybetańczyków raniąc 60 osób.

flickr:9206402513

Organizacja Wolny Tybet ( Free Tibet ) podała, że w niedzielę 06.10.2013r wielu Tybetańczyków zbiera się w wiecu w powiecie Biru przeciwko aresztowaniu swojego rodaka tylko z tego powodu, że ten nie chciał powiesić flagi chińskiej i wtedy „chińskie siły bezpieczeństwa atakowały powodując rany u wielu osób. Następnie użyto gazu łzawiącego i strzelano na oślep do tłumu”. Według Organizacji co najmniej dwóch Tybetańczyków jest w stanie krytycznym.
Wydarzenie to było związane z świętem narodowym Chin, kiedy władze powiatu Biru nakazały ludziom – Tybetańczykom powiesić flagi chińskie przed domami i świątyniami, wiele osób odmówiło, niektóre zostały aresztowane.
Według Organizacji Wolny Tybet siły bezpieczeństwa Chin ostatnio zwiększyły siłowe stłumienie spotestów Tybetańczyków. Od 2009r do chwili obecnej już 120 Tybetańczyków dokonało samospalenia przeciwko chińskiej okupacji Tybetu.

Ben Viet

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License