Wietnam skazał piosenkarzy na wieloletnie więzienie.

Ben Viet (30.10.2012) Wiadomość z Wietnamu - Komuniści wietnamscy w kapturowym procesie skazali dwóch wietnamskich piosenkarzy na kary 4 i 6 lat więzienia za antychińskie piosenki.

flickr:8139598003
Tran Vu Anh Binh & Viet Khang (od lewej do prawej)

W dniu 30.10.2012 sąd w Sajgonie po błyskawicznym procesie Sąd Ludowy skazał piosenkarzy Viet Khang i Tran Vu Anh Binh na 4 i 6 lat więzienia za „antypaństwową propagandę”. Obaj zostali także skazani na 2 lata dozoru milicyjnego po odbyciu kary więzienia.

Viet Khang jest autorem i wykonawcą dwóch utworów, w których protestuje przeciwko bezprawnej aneksji przez Chiny wietnamskich wysp. Piosenki zawierają także krytykę służalczej postawy wietnamskiej partii wobec wielkiego sąsiada, także za cenę oddania mu część własnego terytorium.

Spontaniczne manifestacje sprzeciwu wobec anekcji roponośnych wysp przez Chiny, odbywające się w całym Wietnamie, są pacyfikowane przez uzbrojone oddziały milicji i wojska. Wielu uczestników demonstracji zostało skazanych na kary więzienia, inni zostali wysłani do obozów.

Obaj piosenkarzy Viet Khang i Tran Vu Anh Binh należą do uznawanego przez władzę za nielegalnej "Ruchu Młodzieży Patriotycznej'.

Ben Viet

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License