Wietnamczycy modlą się za Polskę i za katolików polskich
flickr:4516888815

VietCatholic (25.03.2010) Wiadomości z Wietnamu - Tysiące wiernych w parafii Thai Ha zgromadziło się w sobotni wieczór z zapalonymi świecami, aby modlić się za Polskę i Kościół.

Na wieść o tragicznej katastrofie lotniczej, w której zginęła delegacja polskich władz, więcej niż dwa tysiące parafian w Thai Ha (Hanoi) zgromadziło się na wieczornej mszy świętej sprawowanej przez o. Piotra Nguyen Van Khai CSsR. Zgromadzeni z zapalonymi świecami modlili się za Polskę i Kościół w Polsce oraz za tragicznie zmarłego Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jego małżonkę i dziewięćdziesiąt pięć osób towarzyszących.

Wśród katolików w diecezji Hanoi żywa jest pamięć o listach poparcia i modlitwach polskich katolików, którzy solidarnie wspierają Wietnamczyków w trudnościach, a szczególnie podczas kryzysu w parafii Dong Chiem w styczniu tego roku. Wtedy katolicy polscy odpowiedzieli na wezwanie do narodowej modlitwy za Kościół w Wietnamie. Dzisiaj wietnamscy katolicy przekazują wyrazy współczucia i wspierają modlitwą swoich polskich przyjaciół i współwyznawców pogrążonych w smutku w obliczu tragicznej straty czołowych przywódców i współobywateli.

O. Piotr Khai, redemptorysta, wezwał zgromadzonych, aby dalej trwali w duchu solidarności i kontynuowali gorliwą modlitwę za Polskę i cały naród z prośbą o siłę, by Polacy przezwyciężyli tę tragedię.

Po mszy świętej trwało czuwanie przy świecach, w którym parafia Thai Ha oddała Polskę i Kościół w Polsce w szczególną opiekę Matce Bożej Nieustającej Pomocy z nadzieją, że za wstawiennictwem Bożej Matki Bóg pobłogosławi i pocieszy Polskę, udzielając sił do przezwyciężenia niewyobrażalnej straty i cierpienia.

Emily Nguyen

tł. Etek

VietCatholic News (10 Apr 2010 21:28)


źródło: http://vietcatholic.net/News/Html/79054.htm

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License