Warto Rozmawiać
29 kwietnia 2009 po raz pierwszy na antenie telewizji publicznej odbyła się dyskusja z udziałem Wietnamczyków na temat ich przymusowych kontaktów z funkcjonariuszami Urzędu Bezpieczeństwa rodzimego kraju i o ich funkcjonowaniu w społecznej i politycznej rzeczywistości Polski.

(PL / VN)


Warto Rozmawiać, talk show prowadzony przez Jana Pospieszalskiego tym razem poświęcony był najtrudniejszym problemom towarzyszącym Wietnamczykom, których los rzucił do Polski. W studiu gościli Wietnamczycy pracujący na rzecz swoich rodaków i działacze polskich organizacji obrony praw człowieka oraz przedstawiciele administracji polskiej. Mowa była o polityce azylowej wobec uchodźców z komunistycznego Wietnamu oraz o bulwersującej praktyce współpracy polskiej Straży Granicznej z organami Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego Socjalistycznej Republiki Wietnamu.

Środa, 29 kwietnia 2009, o godz. 22:50. Program „Warto Rozmawiać” na żywo w TVP2.

http://www.tvp.pl/publicystyka/tematyka-spoleczna/warto-rozmawiac/wideo/wietnamskie-sluzby-w-polsce-29042009


Zobacz też:
Wietnamska bezpieka pracuje w Polsce
(22.02.2008-18.02.2009) W okresie od lutego do maja 2008r. "Gazeta Wyborcza" zamieściła cykl artykułów dotyczących aktywności wietnamskiego Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego w Polsce. Informacje o procederze udostępniania możliwości przesłuchiwania Wietnamczyków przez funkcjonariuszy MBP na terenie Polski spowodowały zaniepokojenie posłów na Sejm RP. Zamieszczamy teksty z łamów "Gazety" oraz inne materialy na ten temat. (czytaj dalej)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License