Wieśniacy atakowali siedzibę Komitetu ludowego w Tu Lap Ha Noi

Wietnamscy mieszkańcy ze wsi Tu Lap, w gminie Me Linh, w Ha Noi atakowali siedzibę Komitetu ludowego, niszcząc meble, okna…Meble z domu przewodniczącego Komitetu zostały spalone.

W dniu 12.03.2012 ludność ze miejscowości Phu My, wsi Tu Lap, gminy Me Linh w Ha Noi atakowała siedzibę Komitetu ludowego ( siedziba sołtysa ). Reprezentacyjna hala została najbardziej uszkodzona: meble połamane, okna stłuczone, transparenty partyjne wyrzucone. Biuro miejscowego komendanta znajdujące się w tym samym budynku także zostało splądrowane mimo że było przedtem zamknięte na klucz. Dom przewodniczącego w budowie także został częściowo zniszczony, straty są znaczne. Przewodniczący i jego rodzina zostali ewakuowani w obawie o życie.

Przyczyną według źródeł krajowych była bójka pomiędzy młodzieży z dwóch wsi w tej gminie, kiedy niektórzy młodzieńcy zostali zatrzymani przez gminną milicję, to ludzie ze całej wsi Tu Lap postanowili przyjść do sołtysa z żądaniem ich uwolnienia. Ich żądanie nie zostało spełnione więc postanowili 'mocniej' się upomnieć.

Wietnamscy mieszkańcy wsi często w taki sposób wyrażają swoją dezaprobatę, swój gniew wobec niesprawiedliwości i samowoli miejscowych władz.

Ben Viet wg BBC

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License