Przemyt Wietnamczyków - korupcja w rosyjskiej milicji

Ben Viet (09.08.2013) Wiadomości ze świata -Trzech wysokich rangą urzędników rosyjskich władz imigracyjnych i milicji pomagało gangom sprowadzić nielegalnych pracowników do niewolniczej pracy w Rosji.

W śledztwie przeciwko członkom gangów sprowadzających nielegalnych imigrantów głównie Wietnamczyków do niewolniczej pracy w fabryczkach i targowiskach wokół Moskwy władza śledcza odkryła powiązanie między gangami a niektórymi urzędnikami i milicją, umożliwiające na wielką skalę sprowadzić nielegalnych imigrantów do Rosji. Ci ludzie to zastępca szefa władz imigracyjnych na wschodzie Moskwy i dwóch zastępców szefa milicji w rejonie Moskwy, zostali oni odwołani ze stanowisk i być może czeka ich proces karny. Śledztwo pokazuje wysoki stopień korupcyjny w rosyjskiej milicji.

Wielka obława na nielegalnych imigrantów zaczęła się w zeszłym tygodniu, po tym jak jeden milicjant został ciężko pobity przez imigranta podczas kontroli na bazarze a inni milicjanci uzbrojeni po zęby stali obok i nie reagowali. W wyniku tej obławy zatrzymano ponad tysiąc osób, większość stanowią Wietnamczycy. Na jaw wychodzą w jakich tragicznych warunkach ci imigranci żyją i pracują jak niewolnicy do 20 godzin dziennie.

Ben Viet wg AFP

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License