Zakażane Boże Narodzenie w Wietnamie.

Ben Viet (27.12.2016) Wiadomości z Wietnamu-W tym roku Kościół Luterański w Dak Lak nie mógł obchodzić Bożego Narodzenia.

flickr:31763910472 _Pastor Nguyen Cong Chinh

Od 15 Grudnia członkowie Kościoła Luterańskiego w województwie Dak Lak są codziennie wezwani do Komendy Wojewódzkiej na przesłuchanie, na miejscu dowiadują się, że nie wolno im prowadzić i uczestniczyć w żadnej mszy, zwłaszcza obchodzić Bożego Narodzenia. Ci, co nie godzą się na takie bezprawne ograniczenia, zostają ciężko pobici. W dniu 22.12.2016 jeden pastor tego Kościoła został pobity bo protestował przeciwko wezwania na przesłuchanie i zakazu świętowania Bożego Narodzenia.
W czasie Świąt Bożego Narodzenia pozostało im ciche modlitwy i świętowanie w domach.

Kościół Luterański w Wietnamie doświadcza różnych szykan i brutalnych represji ze strony władz, jaśkrawym przykładem represji jest wyrok 11 lat więżienia dla pastora Nguyen Cong Chinh za "spiskowanie przeciwko rządowi Wietnamu". Stan zdrowia pastora jest bardzo słaby, nabył zapalenia zatok nosa, wystąpiło wysokie ciśnienie, często został przetrzymywany w izolatce, Żona chciała dać lekarstwa i modlitewniki, ale władze więzienne nie pozwoliły.

Ben Viet

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License